Rozkládací pohovky a rozkládací sedací soupravy

Správná pohovka je středobodem obývacího pokoje a představuje pohodlné místo pro všechny členy domácnosti. Výběr správné pohovky je jistě záležitostí vkusu, ale také posouzení mnoha parametrů, které nám pomohou určit ten správný kus nábytku. Pohovky a sedací soupravy je potřeba nejdříve posoudit podle místa, které máme v interiéru pro sedačku určené. Jinou pohovku vybereme do prostorného obývacího pokoje, jinou si pořídíme do malého dětského pokoje. V zásadě lze pohovky a sedačky rozdělit podle tvaru do těchto skupin: dvoumístné, trojmístné, rohové, do tvaru písmene U.

Při výběru pohovky také posuzujeme materiál čalounění. Potahy můžou být z odolné látky nebo například z moderní ekokůže. Některé materiály umožňují snadné odstranění skvrn, jiné pohovky mohou nabízet možnost výměny potahu za jinou barvu.

Skvělou vlastností pohovek a rozkládacích sedacích souprav je úložný prostor. Bývá skryt pod sedákem nebo případně v prostoru opěradla. Zde je možné pohodlně uschovat všechny možné lůžkoviny, peřiny, polštáře nebo deky, které mají být skryty například před návštěvou.

Důležitým parametrem je, zda naše nová pohovka má být určená také pro každodenní spaní. V malých bytech je tato vlastnost velmi vítaná. Přes den slouží sedačka k relaxaci v sedě, na noc se promění na komfortní a prostorné lůžko. Stejně tak může dobře sloužit pro občasné návštěvy příbuzných nebo známých.

Vyberte si rozkládací pohovku podle svých potřeb a věříme, že Vám k tomu náš portál pomůže. Přejeme Vám dobrou volbu Vašeho nového nábytku.