Jakou sedací soupravu

Výběr sedací soupravy nebo rozkládací pohovky bývá ovlivněn několika faktory, které je potřeba při nákupu zohlednit. Většinou nakupujeme sedačku, která se nám vyhovuje jednak vzhledově, tvarem a velikostí, cenou a pohodlím.

Typ a tvar sedací soupravy.

Při výběru sedačky nejprve zohledníme velikost místnosti, kde bude nábytek umístěn. Uvažujte o těchto parametrech – rohová, klasická, s možností rozložení, s úložným prostorem. Obývák nebo kancelář dobře přeměřte, aby se sedací souprava do místnosti pohodlně vešla, nezasahovala například do parapetu apod.

Velikost sedací soupravy.

Klasické, rovné sedací soupravy jsou obvykle dvoumístné nebo trojmístné. Někdy jsou sedací soupravy rozšiřitelné o další moduly a tím je lze libovolně poskládat do různých tvarů. Rohové sedačky nebo soupravy do tvaru písmene U dobře vyhovují početnějším rodinám a rozlehlejším prostorům. Rohové sedací soupravy jsou praktické v ohledu na ušetřené místo, mohou se obvykle sestavit několika způsoby a tím perfektně vyhovět danému prostoru.

Potah sedací soupravy.

Před koupí sedačky se zamyslíme nad tím, jak moc bude vytížena a jak odolný bude vyžadovat potah. Klasické látkové potahy obvykle nabízejí množstí barev a dekorů a liší se hustotou vláken. Pro chovatele domácích mazlíčků je vhodná látka s hladkým povrchem, který drápky nepoškodí. Zajímavou alternativou je potah z ekokůže, který se vyrábí ze zbytků hovězí kůže. Na první pohled je k nerozeznání od pravé kůže, ale jeho trvanlivost je přecijen kratší. Nejdražší a nejodolnější potahy představují ty z pravé kůže. Jejich životnost je dlouhá a údržba velmi snadná.

Rozkládací sedací souprava.

Funkce rozkládání je žádaná tam, kde není dostatek prostoru na jiné lůžko, nebo tam kde jsou časté návštěvy. Kvalitní a komfortní rozkládací pohovky mohou velmi dobře nahradit běžná lůžka a ušetřit tak nemálo místa.

Sedací soupravy s úložným prostorem.

Úložný prostor uvnitř sedačky je příjemným bonusem běžných pohovek. Často bývá umístěn v opěradle nebo sedáku pohovky. S úložným prostorem už nemusíte řešit kam umístit lůžkoviny, deky a peřiny a nemusíte pokoj vybavovat dalším kusem nábytku – peřiňákem.

Stejně jako rozkládací pohovky a sedací soupravy jsou základem našeho odpočinku v interiérech, tak zahradní lehátka a zahradní houpačky představují skvělou možnost relaxace v exteriérech. Užijte si svou novou rozkládací pohovku pro odpočinek po náročném dni nebo pro posezení s přáteli.